More

  Mbyllet pjesa e parë, Gjeorgji 1-0 Maqedoni e Veriut

  Pjesa e parë e takimit në mes Gjeorgjisë dhe Maqedonisë së Veriut ka përfunduar me epërsi 1:0 të vendasve, raporton SHENJA. Fillimi i takimit foli për djemtë e trajnerit Bllagoja Milevski të cilët zhvilluan lojë të bukur dhe krijua disa raste për gol, megjithatë nuk arritën që të shënojnë.

  Rastin më të mirë për gol e kishte Spirovski në minutën e 21-të kur tenton golin me një goditje të fortë, mirëpo portieri kundërshtar ishte në nivelin e detyrës.

  Dominimi i Maqedonisë së Veriut zgjati deri në minutën e 35-të kur pas një rrëmuje në portën e përfaqësueses së vendit, Miovski shënon në rrjetë të gabuar për epërsi 1:0 të vendasve.

  Pas shënimit të golit, vendasit u motivuan dhe vazhduan të krijojnë raste të tjera, mirëpo nuk arritën që t’i konkretizojnë. /SHENJA/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sot regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se sot duke filluar nga ora 08:00, për shkak të mbajtjes së...

  Sulm terrorist në Ankara: Të plagosur dy policë

  Ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya tha se dy terroristë, të cilët erdhën me një automjet të vogël para...

  Shkup: Theret për vdekje një 35-vjeçar dhe i vihet flaka banesës ku qëndronte

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast të rëndë që ka ndodhur në Shkup, më datë...

  Parashikimi i motit për sot në Maqedoni,

  Me diell më pak dhe kryesisht në pjesët veriore me vranësira mesatare.Temperatura minimale do të jetë në interval prej...
  WordPress Ads