More

  Mbyllet pjesa e parë, Gjeorgji 1-0 Maqedoni e Veriut

  Pjesa e parë e takimit në mes Gjeorgjisë dhe Maqedonisë së Veriut ka përfunduar me epërsi 1:0 të vendasve, raporton SHENJA. Fillimi i takimit foli për djemtë e trajnerit Bllagoja Milevski të cilët zhvilluan lojë të bukur dhe krijua disa raste për gol, megjithatë nuk arritën që të shënojnë.

  Rastin më të mirë për gol e kishte Spirovski në minutën e 21-të kur tenton golin me një goditje të fortë, mirëpo portieri kundërshtar ishte në nivelin e detyrës.

  Dominimi i Maqedonisë së Veriut zgjati deri në minutën e 35-të kur pas një rrëmuje në portën e përfaqësueses së vendit, Miovski shënon në rrjetë të gabuar për epërsi 1:0 të vendasve.

  Pas shënimit të golit, vendasit u motivuan dhe vazhduan të krijojnë raste të tjera, mirëpo nuk arritën që t’i konkretizojnë. /SHENJA/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads