More

  Llapiani vdiq në namaz, familjarët me fjalë prekëse njoftojnë për kohën e varrimit

  Mbrëmë, u nda nga jeta Afrim Jashari nga Komuna e Podujevës, teksa ishte duke i kryer ritet fetare myslimane në xhami.
  Siç bëjnë të ditur familjarët, i njëjti vdiq posa kishte filluar të falej, teksa njoftuan se varrimi i tij do të bëhet sot, më 16 shtator në ora 17:00, në varrezat e fshatit Bellopojë në Podujevë.

  Njëri nga familjarët e tij shkroi disa fjali publikisht për tashmë të ndjerin.

  “Te Allahut jemi dhe tek Ai eshte kthimi jone!

  Familjar dhe miqe, sonte ne namaz te akshamit ne reqatin e pare ia dorezoi shpirtin Krijuesit te Tij, xhaxhai im, Afrim Ramadan Jashari. I lutemi Allahut ta meshiroj, varrin te ia ndriqoj, sprovat e varrit ti kaloj dhe ne xhenetin firdeus te gjitheve te na bashkoj.

  Kjo dynja eshte vendi i sprovave, ka shpetu ai i cili e ka kuptu realitetin e kesaj bote para se te i vij vdekja…”, u shpreh ai.

  Ndahet nga jeta besimtari mysliman, Afrim Jashari, teksa po e falte namazin e akshamit në një xhami të Prishtinës.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Mbyllen edhe 10 markete që nuk kanë zbritur çmimet!

  Drejtori i Inspektoratit Shtetëror të Tregut, Goran Trajkovski njoftoi sot, se kanë mbyllur edhe 10 markete të tjera në...

  Sot regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se sot duke filluar nga ora 08:00, për shkak të mbajtjes së...

  Sulm terrorist në Ankara: Të plagosur dy policë

  Ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya tha se dy terroristë, të cilët erdhën me një automjet të vogël para...

  Shkup: Theret për vdekje një 35-vjeçar dhe i vihet flaka banesës ku qëndronte

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast të rëndë që ka ndodhur në Shkup, më datë...
  WordPress Ads