More

  LIVE: Kosovë-Zvicër, formacionet zyrtare

  Kosova dhe Zvicra sot do të ballafaqohen në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

  Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke filluar nga ora 20:45.

  Biletat janë shitur të gjitha ku do të jenë të pranishëm mbi 13 mijë shikues, 700 prej tyre do të jenë nga Zvicra.

  Dardanët dhe Helvetikët janë në grupin I, me këta të fundit që prijnë me 10 pikë nga katër takime.

  Ndërkohë, Kosova pozicionohet në vendin e pestë me tri pikë nga katër takime.

  Gjyqtari kryesor i ndeshjes do të jetë danezi Jakob Kehlet. Ndërsa ndihmësit e tij do të jenë Lars Hummelgaard dhe Victor Skytte. Ndërsa arbitri i katërt do të jetë Peter Kjaersgaard-Andersen.

  Ndeshja mes Kosovës dhe Zvicrës transmetohet në Klan Kosova.


  Formacionet zyrtare:

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads