More

  Lirohen çmimet e derivateve të naftës

  Komisioni Rregullativ për Energji i Republikës së Maqedonisë së Veriut e konfirmoi uljen e çmimeve të derivateve. Çmimet me pakicë të derivateve të naftës u ulën mesatarisht me 6.45%.

  KRRE

  “Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, janë ulur për 6,50 denarë/litër, në krahasim me çmimin me pakicë prej 10.03.2022. Kështu çmimi me pakicë i EUROSUPER BS-95 është 86,50 denarë/litër, ndërsa me pakicë çmimi i EUROSUPER BS-98 është 88,50 denarë/liter”.

  Kurse çmimi i dizelit ulet për 9 denarë.

  KRRE

  “Çmimet me pakicë të EURODIESEL dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri janë ulur për 9,00 denarë/litër, krahasuar me çmimet me pakicë të përcaktuara më 10.03.2022. Kështu çmimi me pakicë i EURODIESEL është.88,00 / denarë për litër, ndërsa çmimi me pakicë i vajit ekstra të lehtë për amvisëri është 83,50 denarë / liter”.

  Qeveria miratoi vendimin për uljen e akcizës pasi që në vend dy herë radhazi pati rritje drastike të çmimeve të derivateve.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Taravari dhe Sela vizituan Sarajin

  Sonte në Saraj Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari dhe ish-kryetari Ziadin Sela takuan strukturat e partisë të...

  Drejtori i ri i NP “Rrugë dhe Rrugica” inspektoi punët në teren

  Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danela Arsovska dhe drejtori i NP “Rrugë dhe Rrugica”, Said Said, inspektuan fazën përfundimtare...

  Fondacioni “ALBIZ” ndërtoi kopshtin për fëmijë në Radushë

  Sot për herë të parë u ndërtua këndi i lojërave inkluziv për fëmijët me nevoja të posaçme në shkollën...

  Shqiptohen 164 gjoba në Shkup

  MPB njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejë 164 gjoba për shkelje të...
  WordPress Ads