More

  Komuna e Sarajit “ja fik dritat” fshatit. Reagojnë banorët

  Banorët e vendbanimeve të Komunës së Sarajit tanimë disa muaj kanë mbetur në terr. Dritat e ndriçimit rrugor thuajse nuk punojnë në asnjë vendbanim. Së fundmi edhe banorët e fshatit Rashçe kanë reaguar përmes një postimi në faqen e fshatit në rrjetet socijale. Ata e demaskojnë manipulimim e Komunës së Sarajit, e cila kinse arsyetohet se sistemi i ndriçimit është prishur dhe duhet të riparohet.

  Përkujtojmë se çdo amvisëri paguan nga 180 denarë në muaj për ndriçim rrugor.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe një deputet i bashkohet “Grupit të Zjarrit”?! (Foto)

  “Grupi i Zjarrit” vazhdon aktivitetet në teren. Këtij grupi si duket i është bashkangjitur edhe deputeti Kastriot Rexhepi, i...

  Sot u mbajt Maratona e Shkupit

  Mëngjesin e kësaj të diele është zhvilluar Maratona e Shkupit. Më i shpejti doli të jetë atleti nga Kenia,...

  Arrestohen dy vajza nga Shkupi, kanë plaçkitur një person në Shkup

  Dy vajza nga Shkupi janë arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi të njëjtat paraprakisht janë raportuar se kanë kryer...

  Pritet rritja e çmimit të bukës?!

  Mullixhinjtë kërkojnë subvencione për energjinë elektrike ose shtimin e tregut të rregulluar sepse vetëm në këtë mënyrë, theksojnë ata,...
  WordPress Ads