More

  Kodra Freeriders”: “Adem Avziu drejtori model që ngjall shpresat për ski qendër bashkëkohore”

  Më mirë vonë se sa kurrë! Pa hapsirën e ndikimit të faktorit njeri, shkaku i mungesës të të rreshurave të borës, sezoni i skijimit këtë vit nuk ka filluar fare në shumë qendra skijimi në rajon, ndërsa shumë prej tyre edhe kanë shpallur të mbyllur këtë sezon pa e hapur fare. Gjithsesi, Tetova dhe qendra Turistike Kodra e Diellit edhe pse me vonesë, megjithatë do të ketë skijim kjo pasi ditëve të fundit të rreshurat e borës kanë krijuar kushte optimale për përgatitjet e shtigjeve të skijimit sipas standardeve të kërkuara.

  Udhëheqësia e Kodrës së Diellit në krye me drejtorin Adem Avziu gjithmonë në gatishmëri ka pritur çdo ndryshin të motit, derisa shfrytëzuan maksmialisht të rreshurat e borës dhe në kohë rekorde përgatitën pistat e skijimit para se të paralajmëronin se sezoni zyrtarisht hapet të dielën (22.01.2023).

  Edhe pse me pak reshje bore, kemi kohë të shkëlqyer për skijim në Qendrën e Skijimit “Kodra e Diellit”. Të gjithë ski-ashensorët, teleferikët dhe shtigjet e skijimit janë në funksion.

  “Sipas paralajmërimeve meteorologjike,  nesër priten kushte të shkëlqyera për skijim.

  “Mos harroni, sonte kemi skijim nate. 

  Një kombinim perfekt i shtigjeve të përgatitura në mënyrë të përsosur, skijim     nën ndriçim dhe nën reshjet e borës.

  E paçmuar…”, thuhet në postimin e drejtorit Adem Avziu në rrjetet sociale.

  E ndërkohë puna e shkëlqyer që po bën Avziu me ekipin e tij prej kur është në punën e drejtorit ka ndryshuar komplet imazhin e Kodrës së Diellit e kjo çdo ditë vlerësohet nga gjitha anët. Mjafton të vizitosh këtë qendër turistike dhe ndryshimet e gjallëria janë evidente. Mbështetje e madhe në këtë drejtim vjen edhe nga grupi “Kodra Freeriders”, çuna tetovarë që po ‘prodhojnë’ punë të jashtëzanshme si në organizimin e aktiviteteve të ndryshme, ashtu edhe në promovimin e kësaj qendre turistike.

  Së fundmi, me rastin e hapjes së sezonit të skijimit, Burim Islami nga “Kodra Freeriders” ka ndarë mirënjohje për Adem Avziun, duke e vlerësuar si njeriun që po bën revulucion në Kodrën e Diellit.

  Sot patëm nderin që në emër të organizatës “Kodra Freeriders” t‘ia dorëzojmë mirënjohjen më se të merituar Drejtorit që la më së shumti gjurmë dekadat e fundit dhe i ringjalli shpresat për një ski qendër me standarde botërore, z.Adem Avziu!

  Patshim një sezon të mbarë!”, thuhet në postimin e organiztës “Kodra Freeriders”.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Mbyllen edhe 10 markete që nuk kanë zbritur çmimet!

  Drejtori i Inspektoratit Shtetëror të Tregut, Goran Trajkovski njoftoi sot, se kanë mbyllur edhe 10 markete të tjera në...

  Sot regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se sot duke filluar nga ora 08:00, për shkak të mbajtjes së...

  Sulm terrorist në Ankara: Të plagosur dy policë

  Ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya tha se dy terroristë, të cilët erdhën me një automjet të vogël para...

  Shkup: Theret për vdekje një 35-vjeçar dhe i vihet flaka banesës ku qëndronte

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast të rëndë që ka ndodhur në Shkup, më datë...
  WordPress Ads