More

  Kapen 8 emigrantë nga Siria, arrestohet një person nga Shkupi

  Policia sot rreth orë 08:00 në afërsi të fshatit Bogorodicë kanë kapur 8 emigrantë nga Siria, të cilët ishin brenda një automjeti të tipit “Ford Mondeo”, përcjell TV21. Nga MPB thonë se është arrestuar shoferi i veturës. 40-vjeçari P.R. nga Shkupi.

  “Vetura është ndalur në rrugën rajonale 103, në afërsi të pikës pahesore Smokvicë, ku është konstatuar se drejtohej nga P.R.(40) nga Shkupi, ndërsa në afërsi janë gjetur 8 emigrantë ilegal nga Siria, për të cilët ekziston dyshimi i se janë shkarkuar nga automjeti pak para se të ndalohej”, thonë nga MPB./tv21.tv

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads