More

  Humbi betejat ligjore, Kasami me ndihmën e VMRO-së tenton bllokimin e gjimnazit “Kiril Pejçinoviq”

  Përplasje të forta në këshillin e komunës së Tetovës ku këshilltarët e shumicës të Lëvizjes BESA dhe VMRO-DPMNE nuk votuan plan-programin e Gjimnazit Kiril Pejçinoviq që drejtohet nga Teuta Llalla.

  Përplasjet e kryetarit të Komunës Bilall Kasami pasi ka humbur një sërë proceses ligjore përballë Teuta Llallës po i hakmerret me forcën që i jep pushteti komunal duke dëmtuar imazhin e komunës dhe proceset mësimore.

  Ata që humhin në këtë rast janë rreth 1300 nxënës të gjimnazit të Tetovës të cilët u mohohen ekskursionet, mbrëmjet e maturës, fotografimi, vizitat turistike në Shqipëri dhe Kosovë, festa e flamurit, festa e Alfabetit, etj.

  Dhe këto për inatet personale të Bilall Kasamit. Më poshtë po ju sjellin edhe reagimin e këshilltarit të BDI dr.Liridon Dishës për këtë çështje që ka bërë bujë.

  Për këtë rast ka reaguar edhe këshilltari i BDI-së, Liridon Disha..

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Avokati i Popullit: Shteti të jetë më i përkushtuar ndaj personave me nevoja të veçanta

  Zyra e Avokatit të Popullit në RMV me rastin e 3 Dhjetorit – Ditës ndërkombëtare të personave me nevoja...

  Shkup, regjistrohen 130 shkelje në trafik

  Ministria për Punë të Brendshme(MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme ka regjistruar gjithsejtë 130 shkelje të rregullave të...

  Bekim Murati: Nëpërmes masave të ndryshme Agjencia për Punësim kujdeset për kategoritë e rrezikuara të qytetarëve

  Sot Drejtori Bekim Murati së bashku me z. Stefen Hudolin - Shef i Delegacionit të Bashkimit Europian në Shkup...

  Keni kujdes, Shkupi nesër i bllokuar që nga mëngjesi

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se nesër (2 dhjetor) SPB Shkup do të marrë masa për regjim të...
  WordPress Ads