More

  Hoteli i CR7 kthehet në strehë për të mbijetuarit e tërmetit në Marok

  Maroku u godit të premten nga një tërmet shumë i madh.

  Si pasojë raportohet se kanë vdekur mbi 2 mijë persona e mijëra të tjerë mbetën të lënduar.

  Shumë nga njerëzit mbetën edhe pa kulm mbi kokë.

  E për t’iu dal në ndihmë atyre, u aktivizua edhe Cristiano Ronaldo.

  CR7, vendosi që hotelin e tij në Marakesh, “Pestana CR7 Marrakech” ta kthejë në strehë për të mbijetuarit e tërmetit.

  Lidhur me këtë ka folur edhe një turiste spanjolle, shkruan Marca përcjell Klankosova.tv

  “Tani kemi arritur të marrim hotelin e Cristiano Ronaldos, i cili është në periferi, për të na dhënë një dhomë. Ne jemi duke pritur, kemi fjetur gjithë natën në rrugë dhe në shtatë të mëngjesit na kanë thënë se po, mund të akomodohemi. Ne jemi në një holl shumë njerëz të kombësive të ndryshme, duke pritur të shohim nëse mund të marrim një dhomë, por të gjithë kemi fjetur në rrugë”, tha ajo.

  Hoteli i fituesit të pesëfishtë të “Topit të artë” është vlerësuar me katër yje, pak më poshtë luksit dhe përfshin një pishinë të hapur, palestër, restorant dhe tarracë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads