More

  Grubi dhe Bushi diskutojnë zbatimin e gjuhës shqipe në uniformat policore

  Pas ndryshimit të dekretit dhe vendimit të Qeverisë që uniformat policore të jenë edhe në gjuhën shqipe, zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka takuar zëvendësministrin e Punëve të Brendshme, Nazim Bushi.
  Grubi dhe Bushi biseduan për rëndësinë e zbatimit të ligjit dhe uniformat që së shpejti pritet të jenë edhe në gjuhën shqipe.
  Për takimin, ka shkruar vetë zëvendëskryeministri i parë Grubi i cili në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar:

  ” Me zëvendësministrin e punëve të brendshme, Nazim Bushin diskutuam mbi rëndësinë e ndryshimeve të miratuara të Dekretit për uniformat policore dhe fillimin e procesit të zbatimit të këtij vendimi që e bën të obligueshëm përdorimin e gjuhës shqipe tek uniformat e njësive policore të vendit në përputhje me ligjin”.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shuton Ali Ahmeti: BDI mund të vazhdojë pa Blerim Bexhetin

  BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të fuksionojë pa Ali Ahmetin, Blerim Bexhetin, Musa Xhaferin kështu është...

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...
  WordPress Ads