More

  Gruaja e mërgimtarit mitrovicas kthehet në muslimane në xhaminë e Shipolit

  Gruaja gjermane e mërgimtarit Rasim Avdyli nga Mitrovica sot u kthye nga e krishterë në myslimane, njofton “Mitropol”.

  Shqiptimin e shehadetit gjermanja e kreu në xhaminë e Shipolit me hoxhën Fatmir Latifaj.

  Njoftimi i plotë:
  Sot e xhuma me dt 26.08.’22
  Ne Xhaminë e Shipolit Mitrovicë
  Rasim Avdyli tashme i njohuri në rrjetet sociale per prezencen e tij neper tik tok fb etj sot para xhumasē me zonjen e tij Gjermane e perzgjedh Xhaminē e shipolit te Imami Mitrovicas Fatmir Latifaj qe t’a pranoj Islamin zonja e Rasmi Avdylit!
  Para Hoxhes Fatmir edhe xhematit te tij deklaroj shahadetin dhe me deshiren e te dyve Rasimit&Gjermankes u kurorezuan ne Xhaminë e Shipolit!
  Me respekt stafi i Xhamisë!

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...
  WordPress Ads