More

  Fazliu dhe Zuberi dhuruan 500 fanella për “Shvercerat”: “Pa ‘Shvercerat’ sukseset e Shkupit nuk mund të paramendohen”

  Kryetari i degës së Alternativës në Çair, Faton Fazliu dhe drejtori ekonomik në Klinikën Torakale Vaskulare, Erhan Zuberi, njëheri tifozë të flakët të KF Shkupi, kanë dhuruar 500 fanella për tifozët e këtij klubi, “Shvercerat”, të cilët më 15 maj festojnë ditëlindjen e tyre.
  Dhuratën ia kanë dorëzuar drejtorit sportiv të KF Shkupi, Omer Bunjaku, duke ia uruar edhe titullin e katër të kampionit shtetëror.

  “Edhe shumë tituj do të fitojmë, edhe shumë herë do të festojmë!

  Sukseset e kampionit KF “Shkupi”, nuk do të mund të paramendoheshin pa grupin e tifozave – “Shvercerat”.
  Në shenjë respekti për meritat e tyre në arritjen e sukseseve të “Shkupit”, sot kishim nderin që “Shvercerave” t’ua dhurojmë 500 bluza për tifo me rastin e festës së 15 majit.

  Forca Shkupi!
  Forca Shvercerat!”, ka shkruar Fazliu në Facebook pas dorëzimit të dhuratës së vlefshme për tifozat e KF Shkupi.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zv/ministri Rexhepi: Sot në Gostivar prezentuam listën preliminare për ndarjen e 70 banesave në ndërtesën sociale

  Sot në qytetin e Gostivarit prezentuam listën preliminare për ndarjen e 70 banesave në ndërtesën sociale. Komisioni në ditët në...

  UNT prezanton drejtimet deficitare para nxënësve të gjimnazit në Saraj

  SI VENDOSIN MATURANTËT PËR DREJTIMIN E STUDIMEVE?! Meqenëse është edhe pragu i fundit të vitit shkollor, maturantëve i’u është afruar...

  ASH shpalli konkursin për kryetarë të degëve

  Aleanca për Shqiptarët prej sot ka shpallur konkursin për zgjedhjen e kryetarëve të degëve në disa komuna të vendit. Të...

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendim, me të...