More

  “Edhe pse në fanellën tjetër, shpresoj të ju bëj të lumtur”, shprehet Xhaka i emocionuar

  Ylli zviceran me prejardhje nga Kosova, Granit Xhaka është paraqitur sot në konferencën për media të Zvicrës, para ndeshjes së nesërme kundër Kombëtares së Kosovës.

  Xhaka foli për ndeshjen e nesërme ndaj Kosovës, ku tha se edhe pse është në fanellën tjetër (atë të Zvicrës), ai shpreson që t’i bëjë kosovarët të lumtur, raporton KosovaPress.

  Xhaka tha që s’i ka ndodhur kurrë që ta ketë prezent familjen e tij në një konferencë për media, ndërsa tha se në Kosovë ndjehet sikur në shtëpinë e tij.

  “Jo s’ka ndodhur kurrë, por ju e dini më së miri se unë e ndjej vetën si në shtëpi temën këtu, sidomos familja ime, edhe atë respekt që na e jepni neve, na mundohem me ja u jep juve, jo vetëm jashtë fushës por edhe në fushë. Ndjehem shumë krenarë që jam sot këtu, edhe shpresoj se nesër, edhe pse jom në fanellën tjetër, besoj se ju bëjë edhe juve të lumtur”, tha Xhaka.

  Edhe pse ka luajtur kundër Shqipërisë dhe Serbisë, Xhaka tha se ndeshja e nesërme kundër Kosovës do të jetë shumë e veçantë dhe plot emocione për të.

  “Një lojë e veçantë për mua, për familjen tonë, për gjithë Zvicrën besoj. Nuk krahasohet loja me Shqipërinë, me Serbinë me Kosovën, sepse kanë qenë tri lojë komplet ndryshe. Jam shumë i kënaqur që jam sot këtu, edhe besoj se nesër ndeshja me shumë emocione”, tha Xhaka.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads