More

  Drita Islami vendos rekord të ri shtetëror në 400 m

  Atletja më e mirë në vendin tonë, Drita Islami, e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer sezonin e ri të Atletikës. Në profilin e saj në fejsbuk, ajo bën me dije se ka vendosur një rekord të ri shtetëror në 400m në salla të mbyllura prej 55:95. Rekordi i vjetër shtetëror ishte vendosur po prej saj me 56:35.

  “🇦🇱 Nuk ka asgjë më të mirë se të fillosh sezonin me një Rekord Shtetëror në 400m salla të mbyllura prej 55.95, rekordi i vjetër ishte poashtu i imi 56.35.
  Ky rezultat do të thotë shumë për mua pas një sezoni jo të mirë me shumë lëndime, më ktheu vetbesimin dhe më motivon të vazhdoj të thyej edhe shumë rekorde në të ardhmen.
  Falenderim i madh për trajneren time Aleksandra Vojneska që ka shumë besim tek unë ❤️ AFM macedonia dhe A.K “Rabotnicki” për mbështetjen.”-shkruan Drita Islami.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads