More

  Donacion pajisje nga ASHMA për Teatrin për Fëmijë dhe të Rinj

  Drejtori i Agjencisë për Shërbime Mediatike Audio dhe Audiovizuele Dr. Zoran Trajçevski dhe drejtoresha e Institutit Nacional Teatri për Fëmijë dhe të Rinj, Dijana Toska, sot nënshkruan marëveshje me çka ASHMA Teatrit i dhuron pajisje kompjuterike.
  Donacioni vjen pas kërkesës së Teatrit Shqiptar për Fëmijë dhe të Rinj për shkak të mungesës së mjeteve teknike për punë. Bëhet fjalë për 15 kompjuterë personalë, 23 monitorë dhe 2 printera.
  Siç theksoi drejtori Trajçevski, Agjencia për Shërbime Mediatike Audio dhe Audiovizuele shpreson se në këtë mënyrë do të lehtësohet funksionimi aktual i Teatrit dhe institucioni do të mund të përmbushë rolin e tij në ngritjen e nivelit të edukimit artistik dhe kulturor të më të rinjve.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shuton Ali Ahmeti: BDI mund të vazhdojë pa Blerim Bexhetin

  BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të fuksionojë pa Ali Ahmetin, Blerim Bexhetin, Musa Xhaferin kështu është...

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...
  WordPress Ads