More

  Bullgaria heq veton për Maqedoninë e Veriut

  Parlamenti bullgar ka miratuar propozimin e Presidencës franceze të Këshillit të BE-së për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE.

  Pas disa orësh debat, ligjvënësit bullgarë votuan që të heqin veton sipas kushteve të propozimit të presidencës franceze me 170 vota pro, 37 kundër dhe 21 abstenim.

  Ky propozim është hapi i parë drejt marrjes së dritës jeshile dhe fillimin e negociatave ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe BE-së.

  Tashmë propozimi duhet të pranohet nga Këshilli i Ministrave, i cili do ta dërgojë në Bruksel.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  “Tabanoc”, kapet ari në vlerë të 600 mijë eurove dhe para të padeklaruara

  Drejtoria doganore dje në vendkalimin kufitar Tabanoc ka sekuestruar 13.3 kilogramë ari në vlerë prej mbi 600.000 eurove dhe...

  Liqeni Treska mbetet në harresë

  “Me dekada të tëra, Liqeni Treska i cili ka qenë njëri nga vendet më atraktive në kryeqytet, vazhdon të...

  Indonezi, hapet ekspozita me reliktet e profetit Muhamed

  Në qytetin Tambun, në provincën Java Perëndimore të Indonezisë, është hapur një ekspozitë ku vizitorët mund të shohin reliktet...

  Matka destinacioni i preferuar për të huajt

  “Njerëzit në Maqedoninë e Veriut janë shumë mirkpritës” Lili nga Indonezia dhe Kevini nga Gjermania kishin vendosur të vizitojnë vendet...
  WordPress Ads