More

  Berisha dhe Meta krahë njëri-tjetrit në protestën kundër Qeverisë Rama

  Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe kreu i PL-së, Ilir Meta drejtojne protesten e opozites para Kryeministrise.

  Dy lideret e partive më të mëdha opozitare në Shqipëri qëndrojnë krah njëri-tjetrit në krye të qytetarëve që janë mbledhur për të protestuar kundër qeverisë së kryeministrit Rama.

  Pak ditë më parë Berisha dhe Meta firmosen marreveshjen e bashkëpunimit për zgjedhjet lokale të vitit 2023.

  Kjo është hera e dytë që opozita zhvillon një protestë kombëtare gjatë këtij viti kundër qeverisë, pas asaj të mbajtur më 7 korrik./Derveni.mk

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Avokati i Popullit: Shteti të jetë më i përkushtuar ndaj personave me nevoja të veçanta

  Zyra e Avokatit të Popullit në RMV me rastin e 3 Dhjetorit – Ditës ndërkombëtare të personave me nevoja...

  Shkup, regjistrohen 130 shkelje në trafik

  Ministria për Punë të Brendshme(MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme ka regjistruar gjithsejtë 130 shkelje të rregullave të...

  Bekim Murati: Nëpërmes masave të ndryshme Agjencia për Punësim kujdeset për kategoritë e rrezikuara të qytetarëve

  Sot Drejtori Bekim Murati së bashku me z. Stefen Hudolin - Shef i Delegacionit të Bashkimit Europian në Shkup...

  Keni kujdes, Shkupi nesër i bllokuar që nga mëngjesi

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se nesër (2 dhjetor) SPB Shkup do të marrë masa për regjim të...
  WordPress Ads