More

  Bekim Sali: Kam autorizuar kryetarin tim Afrim Gashi të vendos për gjithçka, edhe për pozitën time

  Ministri Bekim Sali në emisionin Clik Plus, tha se emrat janë të ndryshueshëm por funksioni është i përjetshëm, duke i komentuar deklaratat se ai mund të largohet nga posti i ministrit të shëndetësisë. Bekim Sali tha se ka autorizuar dhe i ka dhënë liri, kryetarit Afrim Gashi për të vepruar.

  “Oferta mundësia dhe liria për të vendos Afrim Gashi, kryetarit tim i është dhënë nga ana ime, për hir të zhvillimit të mëtutjeshëm që ka AAA, apo partnerëve të koalicionit, nuk duhet të jetë diskutabile pozita e Bekimit”, tha Bekim Sali.
  Ai tha se është i vërtetë për tu zëvendësuar, dhe këtë ja ka thënë Afrim Gashi.
  “Për dallim nga shumë grupacione apo parti politike, te ne nuk është të insistohet të jem unë aty në atë pozitë apo nuk ka. Tek ne kryetari e vlerëson se kush ku mund të shkon dhe bëhet propozimi për pozita të caktuara. Edhe emri im është relativ dhe është i ndryshueshëm”, u shpreh Bekim Sali.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Këto janë policët shqiptarë të cilët gjetën dy vajzat e humbura

  Para disa orëve u gjetën janë gjetur 12-vjeçarja Anisa Ajro dhe 15-vjeçarja Melisa Kurtishi të zhdukura dy ditë më...

  Ende nuk janë gjetur vajzat nga Shkupi, Anisa dhe Melisa

  Anisa Ajro nga Shkupi, nxënëse 12-vjeçare në klasën e shtatë dhe Melisa Kurtishi 15 vjeçare nxënëse në klasën e...

  Sot mblidhet kryesia e BDI-së në Tetovë

  Sot me fillim në orën 13:00 në Tetovë, BDI ka caktuar mbledhje të kryesisë së re të partisë. Sipas informacioneve...

  Vjedhje në Matkë, autorët janë pranë kapjes nga policia

  Në orët e vona të natës së djeshme është kryer vjedhje në lokalin Kulla Hillside Haven, me këtë rast...
  WordPress Ads