More

  Bekim Murati: Nëpërmes masave të ndryshme Agjencia për Punësim kujdeset për kategoritë e rrezikuara të qytetarëve

  Sot Drejtori Bekim Murati së bashku me z. Stefen Hudolin – Shef i Delegacionit të Bashkimit Europian në Shkup dhe z. Enver Husein – Zëvendësministër i Punës dhe Politikës Sociale, mbajtën fjalë rasti në aktivitetin për prezantimin e projektit IPA “Aktivizimi i grupeve të cenueshme në tregun e punës”.

  Drejtori Murati theksoi se Agjencia e Punësimit në vazhdimësi zbaton lloje të ndryshme të masave dhe shërbimeve aktive të punësimit, duke u kujdesur veçanërisht për personat e papunë që i përkasin kategorive të rrezikuara të qytetarëve.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetikë solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve...

  Zhvillimet në BDI, Ahmeti: Është një grip, le të përdorin aspirina!

  Në suaza të takimeve “Bashkë për Europë” të liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) me qytetarët dhe bazën...

  Sali jep lajmin e shumëpritur: Rrisim rrogat në shëndetësi

  Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali, tregoi ekskluzivisht sonte në TV21 se së shpejti do të merret vendimi për rritjen...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe reshje lokale të borës. Do të fryjë një...
  WordPress Ads