More

  Arrestohet tetovari që kishte ikur nga burgu i Idrizovës

  Nga MPB bëjnë të ditur se sot është arrestuar një i burgosur nga Tetova, i cili kishte ikur nga burgu duke shfrytëzuar të drejtën për vikend të lirë, respektivisht nuk ishte kthyer për vuajtje të dënimit me burg, përcjell TV21. Nga MPB bëjnë të ditur se i njëjti dyshohet për vjedhje që është bërë rreth mesnatës.

  “Sot (18.01.2023) rreth orës 10:30, zyrtarët policorë nga SPB-Tetovë kanë ndaluar 35-vjeçarin R.A. nga Odri i Tetovës për vuajtje të dënimit me burg prej 4 vjet e 11 muaj, pasi paraprakisht ishte liruar për fundjavë dhe nuk ishte kthyer në Burgun “Idrizovë” në Shkup. Ai është dërguar në burg për të vuajtur dënimin. Ndryshe, R.A. po ashtu dyshohet se mbrëmë ka kryer një vjedhje të rëndë në një shtëpi në Belovisht të Tetovës, nga ku ka marrë para dhe gjëra personale. Sendet e vjedhura u gjetën i është kthyer pronarit”, thonë nga MPB.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetikë solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve...

  Zhvillimet në BDI, Ahmeti: Është një grip, le të përdorin aspirina!

  Në suaza të takimeve “Bashkë për Europë” të liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) me qytetarët dhe bazën...

  Sali jep lajmin e shumëpritur: Rrisim rrogat në shëndetësi

  Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali, tregoi ekskluzivisht sonte në TV21 se së shpejti do të merret vendimi për rritjen...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe reshje lokale të borës. Do të fryjë një...
  WordPress Ads