More

  Arrestohet 28 vjeçari nga Haraçina

  Një 28 vjeçar nga Haraçina e Shkupit është arrestuar sot nga policia, pasi dyshohej se ka kryer tri vjedhje të rënda, përcjell KlanM.

  “Sot (06.09.2023) punonjësit e policisë nga NjPB Gazi Babë dhe Njësia e Policisë Ndërhyrëse kanë ndaluar E.B (28) nga fshati Haraçinë, Shkup, për shkak të dyshimit të bazuar se gjatë muajve qershor dhe korrik ka kryer tri vjedhje të rënda nga automjete mallrash në tregun me shumicë  në Shkup. Në një bisedë zyrtare E.B ka pranuar veprat dhe ka shpjeguar mënyrat e kryerjes së tyre. Pas dokumentimit të rastit, do të dorëzohet një kallëzim përkatës”, thonë nga MPB./KlanMacedonia

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads