More

  Arrestohen shtatë persona gjatë kontrollit në objekte hotelierike në Shkup, gjendet drogë

  Ministria e Punëve të Brendshme njoftonë se në natën e datës 16.06./17.06.2022, zyrtarët policorë të Njësisë për trafikim të paligjshëm të narkotikëve dhe njësiti policor për intervenim në kuadër të SPB-së Shkup kanë kryer kontrolle në disa objekte hoteliere dhe të disa personave. Te shtatë persona nga Shkupi, Kosova dhe Norvegjia janë gjetur marihuanë dhe pluhur i bardhë, të shtatë personat janë privuar nga liria, thuhet mes tjerash në njoftimin e MPB-së.

  Gjegjësisht, pluhur i bardhë është gjetur te A.D (23), A.D (31) dhe T.I (28), të gjithë nga Shkupi, ndërsa te S.J (20) nga Shkupi, V .Z. (35) nga Kosova, G.M. (37) nga Shkupi dhe A.K.K.(45) nga Mbretëria e Norvegjisë u gjet marihuanë.  Personat në fjalë  janë ndaluar dhe pas dokumentimit të plotë të rasteve ndaj tyre do të ngrihet kallëzime përkatëse penale./KlanMacedonia/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Drejtori ShA MEPSO Orhan Murtezani mer pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të ENTSO-E

  Drejtori Gjeneral i ShA MEPSO z. Orhan Murtezani merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të ENTSO-E, si anëtar zyrtar. Në...

  Shtrenjtimi i rrymës, Bislimovski: Çmimi i ri nuk dëmton amvisëritë e vogla

  Kryetari i Komisionit Rregullator për Energjetikë Marko Bislimoski edhe sot foli për çmimet e reja të energjisë elektrike. Ai...

  Bekteshi: Kufizime nuk do ketë, na pret një dimër i vështirë

  Kufizime të energjisë elektrike nuk do të ketë, por do të jetë një dimër i vështirë jo vetëm për...

  Seancë për interpelancën ndaj kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi

  Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet të mbahet seanca plenare e 77-të me pikën e...
  WordPress Ads