More

  Arabia Saudite hoqi kufizimin për numrin moshën e hanxhinjve

  Arabia Saudite njoftoi se do të mirëpresë haxhinjët për të kryer Haxhin në numra të njëjtat para shpërthimit të pandemisë së koronavirusit, transmeton Anadolu Agency (AA).

  “Numri i hanxhinjve do të kthehet në atë që ishte para pandemisë, pa asnjë kufi moshe”, tha Ministri i Haxhit dhe Umres, Tawfiq al-Rabiah, në një deklaratë në Riad.

  Ministri tha se misionet e Haxhit nga e gjithë bota do të lejohen me çdo kompani të autorizuar për të ofruar shërbime në Arabinë Saudite.

  “Së bashku me partnerët tanë, lançuam platformën NUSK për të lehtësuar procedurat dhe për të pasuruar përvojën e haxhinjëve”, shtoi ai.

  Arabia Saudite në tre vitet e fundit kufizoi numrin e hanxhinjve për shkak të kufizimeve të vendosura për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetikë solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve...

  Zhvillimet në BDI, Ahmeti: Është një grip, le të përdorin aspirina!

  Në suaza të takimeve “Bashkë për Europë” të liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) me qytetarët dhe bazën...

  Sali jep lajmin e shumëpritur: Rrisim rrogat në shëndetësi

  Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali, tregoi ekskluzivisht sonte në TV21 se së shpejti do të merret vendimi për rritjen...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe reshje lokale të borës. Do të fryjë një...
  WordPress Ads