More

  Alarme për bomba në të gjitha shkollat e Sarajit

  Në shumicën e shkollave fillore të Sarajit mëngjesin e sotëm ka pasur alarme për vendosje të bombave. Si pasojë në të gjitha shkollat nuk është zhvilluar procesi edukativo-arsimorë, njofton Derveni.mk

  Nga Ministria e Punëve të Brendshme për MIA-n kanë konfirmuar se ka alarme të reja për bomba, por më shumë detaje paralajmërojnë për më vonë. Alarme për bomba, madje ditëve të fundit ka pasur në më shumë shkolla fillore dhe të mesme në Shkup. Me propozim të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës (MASH), në ato shkolla ku ka alarme për bomba mësimi duhet të zhvillohet online.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Këto janë policët shqiptarë të cilët gjetën dy vajzat e humbura

  Para disa orëve u gjetën janë gjetur 12-vjeçarja Anisa Ajro dhe 15-vjeçarja Melisa Kurtishi të zhdukura dy ditë më...

  Ende nuk janë gjetur vajzat nga Shkupi, Anisa dhe Melisa

  Anisa Ajro nga Shkupi, nxënëse 12-vjeçare në klasën e shtatë dhe Melisa Kurtishi 15 vjeçare nxënëse në klasën e...

  Sot mblidhet kryesia e BDI-së në Tetovë

  Sot me fillim në orën 13:00 në Tetovë, BDI ka caktuar mbledhje të kryesisë së re të partisë. Sipas informacioneve...

  Vjedhje në Matkë, autorët janë pranë kapjes nga policia

  Në orët e vona të natës së djeshme është kryer vjedhje në lokalin Kulla Hillside Haven, me këtë rast...
  WordPress Ads