More

  Aksion i DAP-it, mbyllen një numër i madh i marketeve “KAM”

  Mëngjesin e sotëm, një pjesë e rrjeti të marketeve janë mbyllur me shirita dhe vula të verdha ku thuhet se është mbyllur nga Drejtoria e të Ardhurave Publike.
  Drejtoresha e DAP-it, Sanja Lukarevska mbrëmë njoftoi se në këto markete po kryhen kontrolle të intensifikuara.
  “Për momentin në të gjitha degët e marketeve “KAM” ndodhen më shumë se treqind kolegë të Drejtorisë së të Ardhurave Publike, për shkak të parregullsive të konstatuara, ka zbuluar mbrëmë në “Top Tema” në televizionin Telma, drejtoresha e Drejtorisë së të hyrave publike, Sanja Lukarevska.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zv/ministri Rexhepi: Sot në Gostivar prezentuam listën preliminare për ndarjen e 70 banesave në ndërtesën sociale

  Sot në qytetin e Gostivarit prezentuam listën preliminare për ndarjen e 70 banesave në ndërtesën sociale. Komisioni në ditët në...

  UNT prezanton drejtimet deficitare para nxënësve të gjimnazit në Saraj

  SI VENDOSIN MATURANTËT PËR DREJTIMIN E STUDIMEVE?! Meqenëse është edhe pragu i fundit të vitit shkollor, maturantëve i’u është afruar...

  ASH shpalli konkursin për kryetarë të degëve

  Aleanca për Shqiptarët prej sot ka shpallur konkursin për zgjedhjen e kryetarëve të degëve në disa komuna të vendit. Të...

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendim, me të...