More

  Aksident i rëndë trafiku, çifti mbeten të vdekur!

  Çifti nga fshati Mokrievë, të moshës 70 dhe 69 vjeçare, kanë vdekur sot pasdite në një aksident të rëndë trafiku në dalje nga fshati Koleshino, afër Strumicës. Sipas informacioneve nga MPB Strumica, vetura “Volkswagen Passat” me shenja regjistrimi Strumicë, e cila drejtohej nga T.N. dhe në të cilën pasagjere ishte bashkëshortja e tij NN, ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanalin buzë rrugës.

  Nga plagët e marra të dy kanë ndërruar jetë në vendin e aksidentit, ndërsa vdekjen e ka konfirmuar mjeku i Emergjencave Mjekësore. Për shkak të dëmtimit të madh të veturës, në nxjerrjen e kufomave kanë marrë pjesë edhe zjarrfikësit nga TPPE Strumica. Në vendin e aksidentit një ekip policor dhe një prokuror publik nga Prokuroria Publike Strumicë kanë kryer këqyrje.

  Ndryshe, në 24 orët e fundit ky është aksidenti i dytë trafiku me pasoja fatale në këtë rajon. Në rrugën lokale Novosellë – Mokrievë mbrëmë ka humbur jetën edhe një 38 vjeçar, banor i fshatit Mokrievë, ndërsa dy persona të tjerë janë lënduar.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Avokati i Popullit: Shteti të jetë më i përkushtuar ndaj personave me nevoja të veçanta

  Zyra e Avokatit të Popullit në RMV me rastin e 3 Dhjetorit – Ditës ndërkombëtare të personave me nevoja...

  Shkup, regjistrohen 130 shkelje në trafik

  Ministria për Punë të Brendshme(MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme ka regjistruar gjithsejtë 130 shkelje të rregullave të...

  Bekim Murati: Nëpërmes masave të ndryshme Agjencia për Punësim kujdeset për kategoritë e rrezikuara të qytetarëve

  Sot Drejtori Bekim Murati së bashku me z. Stefen Hudolin - Shef i Delegacionit të Bashkimit Europian në Shkup...

  Keni kujdes, Shkupi nesër i bllokuar që nga mëngjesi

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se nesër (2 dhjetor) SPB Shkup do të marrë masa për regjim të...
  WordPress Ads