More

  Ahmeti përkujton sulmin e 11 shtatorit ndaj SHBA-ve: U shuan rreth 3000 jetë të pafajshme, u lëkundën themelet e vlerave demokratike

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka përkujtuar sot ngjarjen tragjike të 11 shtatorit, sulmin terrorist ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

  Ahmeti shkruan se viktimat e Kullave Binjake duhet të kujtohet me nderime dhe ngjarje të tilla të mos përsëritën më.

  Statusi i plotë:

  Bota mbarë përkujton sot një nga episodet më tragjike që ka përjetuar në historinë e saj, 22 vjetorin e sulmit terrorist ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës që u mori jetën rreth 3000 njerëzve të pafajshëm të përkatësive të ndryshme etnike dhe fetare.

  Ky akt i kobshëm lëkundi themelet e vlerave demokratike të mbarë botës dhe zgjoi ndërgjegjen e bashkëveprimit botëror kundër të keqes.

  Le të përkujtohet gjithmonë ai çast tragjik, le të nderohet kujtimi për viktimat që kurrë të mos lejojmë të përsëritet sërish.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads