More

  1 mijë anëtarë e kërkojnë Selën sërish në krye të Aleancës për Shqiptarët

  Mbi 1 mijë anëtarë të Aleancës për Shqiptarët kanë dorëzuar nënshkrime duke e propozuar Ziadin Selën si kandidat për kryetar të partisë, në kongresin partiak që do të mbahet më 27 mars. Sela, i cili e udhëheq këtë subjekt politik që nga viti 2014, është kandidati i vetëm.

  “Në komisionin për kandidim ka ardhur vetëm një propozim,  mbi 1600 anëtarë të Aleancës për Shqiptarët, me nënshkrimet e tyre kanë propozuar Ziadin Selën për kryetarë të Aleancës për Shqiptarët. Gjatë ditës së djeshme ne si komision kemi verifikuar anëtarët e nënshkruar në këtë iniciativë, të cilët janë nga të gjitha degët, nga Shkupi, Kumanova, Tetova, Gostivari, Dibra, Kërçova, Struga, nga komunat rurale dhe kështu me radhë”. deklaroi Halil Snopçe, deputet i ASH-së. /SHENJA/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sot regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se sot duke filluar nga ora 08:00, për shkak të mbajtjes së...

  Sulm terrorist në Ankara: Të plagosur dy policë

  Ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya tha se dy terroristë, të cilët erdhën me një automjet të vogël para...

  Shkup: Theret për vdekje një 35-vjeçar dhe i vihet flaka banesës ku qëndronte

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast të rëndë që ka ndodhur në Shkup, më datë...

  Parashikimi i motit për sot në Maqedoni,

  Me diell më pak dhe kryesisht në pjesët veriore me vranësira mesatare.Temperatura minimale do të jetë në interval prej...
  WordPress Ads